All images on this blog are a copyright of Magdalena Mateja Photography and may not be printed, shared or duplicated in any way without permission according to copyright law.

May 2, 2010

Emilek

Dawno nie pisałam. Ostatnio wiele się dzieje i na wszystko czasu brakuje. Od marca rozpoczęłam pracę i czasu wolnego teraz jak na lekarstwo.
Dalej uczestniczę w P365, ale nie nadążam z obróbką rawów i publikowaniem. Ostatnio miałam okazję uczestniczyć w warsztatach fotograficznych, jak będę mieć troszkę więcej czasu to napiszę więcej i zdjęcia pokażę.

Dziś małe szczęście - Emilek, synek naszych dobrych znajomych z Krakowa. Niestety, malutki się rozchorował tuż przed sesją i zdjęć mam niewiele, ale będzie jeszcze powtórka w lipcu.

Ewuś, duszek z Camden to po prostu mężczyzna z parasolem ;) Przebiegł przed aparatem w trakcie naświetlania.

It took me so long to write something. I started working from March and I really don't have much time left for anything else.
I'm still doing P365, but I still need to delevop all raws I have. I took part in two photo workshops - I'll tell more and show some photos when I only have chance.

Today little sunshine, Emil, son of our friends from Krakow. Unfortunately this little boy got sick and I don't hae much photos of him, but I'll visit him again in July.

To Ewa - Camden ghost was a man with umbrella, who run in front of the camera while making a photo.

Have a nice evening!!!

3 comments:

 1. Magda this is so beautiful photo.I like it !Emilek is lovely baby ! ;)

  ReplyDelete
 2. Oo woow!! Soo wonderful and cute photo!! The colours fit so perfectly together!! wow!!
  Love to see your photos and I'm excited to hear about your photo workshops :) I wanted to do one, too, but I never have time :( ...
  Have a great week!!

  ReplyDelete
 3. It's a fantastic portrait of little Emil. He is very cute and I really like your photo!
  Oh I'm looking forward to hear about the workshops and the photos you've taken.

  Wish you a nice time! Hugs Anny

  ReplyDelete